Overlord Rękawice Bokserskie Rage

Overlord Rękawice Bokserskie Rage

205 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Overlord® Rękawice bokserskie Rage

Rękawice bokserskie Overlord Rage to prostota i klasyka, najwyższa jakość zastosowanych materiałów i najnowocześniejsza technologia. 

Rękawice Overlord Rage są wykonane z bydlęcej skóry licowej, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i trwałe, odporne na zabrudzenia oraz wilgoć. 

Wypełnienie korpusu rękawicy Overlord Rage stanowi wielowarstwowa, doskonale pochłaniająca i rozprowadzająca wstrząsy pianka o różnej gęstości 100% PU Base Mould & EVA Foam.

Dzięki perfekcyjnej, ergonomicznej konstrukcji, rękawice Overlord Rage idealnie dopasowują się do dłoni. Bezpieczeństwo i ochronę zapewnia wzmocniony, wyprofilowany kciuk przymocowany do korpusu rękawicy szeroką taśmą wykonaną również ze skóry naturalnej, minimalizując ryzyko jego wybicia. Przedłużony mankiet usztywniony przez rozbudowane wzmocnienie wielowarstwową pianką o grubości 15 mm od strony zewnętrznej stabilizuje nadgarstek chroniąc go przed bolesnymi kontuzjami.

Rękawice bokserskie Overlord Rage są liderem w swojej klasie, bardzo wszechstronne, doskonale sprawdzają się podczas intensywnych treningów na przyrządach, a dzięki wyjątkowym właściwościom absorbującym i amortyzującym siłę uderzeń zapewnią duży komfort i ochronę Tobie i Twojemu sparingpartnerowi.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo trwała i wytrzymała bydlęca skóra licowa
Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości 100% PU Base Mould & EVA Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz rękawic o właściwościach antybakteryjnych
Mankiet  Wydłużony, szeroki, wzmocniony

Bezpieczeństwo & Komfort

 • Strefa nadgarstka rozbudowana wielowarstwową pianką o grubości 15 mm
 • Profil ułatwiający zamykanie dłoni
 • Osłonięty korpusem rękawicy, ergonomicznie wyprofilowany kciuk, przymocowany do rękawicy
 • Wysoce wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości zapewniająca doskonałą amortyzację ciosów zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami
 • Otwory wentylacyjne w strefie kciuka oraz od wewnętrznej strony rękawicy
 • Technologia zapewniającą wentylację rękawic podczas intensywnego treningu.
 • Duża powierzchnia panelu do zbijania ciosów
 • Komfortowe, szerokie, bardzo mocne zapięcie hook & loop solidnie usztywniające nadgarstek 
 • Wzmocniony, wydłużony mankiet doskonale stabilizujące oraz chroniące nadgarstek przed kontuzjami
 • Oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
 • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele rękawic bokserskich marki Overlord są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka. 

Rekomendacje

WagaNasze rekomendacjePrzeznaczenie
2-4 oz Najmniejsze rękawice bokserskie dla dzieci Dla juniorów w wieku do 5 lat
6 oz Odpowiednie dla dzieci w wieku 4-6 lat, trening techniczny i trening na przyrządach. Rękawice o wadze do 6 oz przeznaczone są dla najmłodszych adeptów sportów walki. 
8 oz Dla młodzieży do 15 lat, kobiet o drobnych dłoniach, używane również w taekwondo, trening techniczny, trening na przyrządach. Rozmiar 8 oz powinny wybierać kobiety, jest również odpowiedni do treningów dla młodzieży i osób o małych dłoniach. 
10 oz Dla osób dorosłych o normalnej wielkości dłoni, rękawica treningowa do wszechstronnego wykorzystania, odpowiednia zarówno do treningów jak i zawodów. Rękawice o wadze 10 oz używane są podczas zawodów, doskonale sprawdzają się podczas treningów na przyrządach. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze ułatwiają rozwijanie szybkości, refleksu i precyzji zadawania ciosów.  
12 oz Dla osób dorosłych, kobiet o większych dłoniach, uniwersalny rozmiar rękawic treningowych, odpowiedni do sparingów, zawodów, treningów na przyrządach oraz treningu technicznego. Rękawice 12 oz są rękawicami o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzają się podczas doskonalenia technik, treningu na przyrządach i sparingów. Wybierając rękawice przeznaczone do sparingów musimy mieć na uwadze również bezpieczeństwo naszego sparingpartnera. Cięższa rękawica nie pozwala rozwinąć dużej prędkości, co wpływa na siłę uderzenia, dlatego jeśli chcesz zminimalizować prawdopodobieństwo kontuzji i urazów, wybierz rękawice o wadze 12 oz lub cięższe.
14 oz Dla mężczyzn do treningu technicznego i sparingów. Rękawice 14 uncji dzięki odpowiednim właściwościom pianki, grubości oraz ilości warstw zastosowanych wkładów mających amortyzować siłę uderzeń, są najbezpieczniejsze do sparingów - im więcej wypełnienia w strefie uderzenia, tym rękawice bokserskie są bezpieczniejsze dla sparingpartnera
16 oz i  więcej Dla mężczyzn jako rękawica treningowa, przeznaczony do pracy na przyrządach i sparingów, odpowiedni do treningu kondycyjnego i wytrzymałościowego. Rękawice 16 oz sprawdzą się doskonale, gdy zamierzasz pracować nad swoją wytrzymałością siłową i kondycją, w dużych rękawicach łatwiej jest utrzymać szczelną gardę.

Osoby początkujące nie powinny używać zbyt ciężkich rękawic, gdyż łatwiej wtedy o błędy techniczne, w trakcie nauki prawidłowych technik uderzeń zbyt ciężkie rękawice mogą powodować np. zbyt niskie opuszczanie rąk.

UWAGA!

Rękawice bokserskie nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Gwarancja 12 miesięcy

Overlord®

Specyficzne kody