Rękawice do MMA Masters i inne marki w sklepie Progres

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 71 zł - 369 zł

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Rękawice MMA

Rękawice MMA

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Rękawice do MMA mają odsłonięte palce, są dość lekkie, wyróżnia je także doskonała wentylacja. Stworzone z myślą o najbardziej wymagających zawodnikach MMA, dbają o ich komfort i bezpieczeństwo. Taka charakterystyka ma umożliwić nie tylko skuteczne zadawanie ciosów, ale też wykonywanie chwytów czy blokad. W wielu przypadkach zawodnik jest narażony na pęknięcia kości śródręcza, zwichnięcia palców czy po prostu rozcięcia. Z uwagi na różnorodność uderzeń oraz innych metod walki takie rękawice nie skupiają się wyłącznie na parametrach typowo pięściarskich. Pewne wzmocnienie dotyczy nadgarstka, który musi być solidnie usztywniony.

Rękawice do MMA z najlepszych materiałów

Rękawice MMA są trwałe i wytrzymałe z uwagi na wykorzystane materiały. Przeważnie podstawą jest naturalna lub syntetyczna skóra. Zdarza się jednak, że uzyskanie oczekiwanej lekkości oraz elastyczności wynika z zestawienia różnych struktur. Mogą to być połączenia: poliestru, poliuretanu i innych tworzyw sztucznych.

Rękawice do MMA dostępne są w różnych cenach (to przedział od 55 do około 500 zł). Na koszt zakupu składają się m.in. renoma marki, klasa zastosowanych materiałów, ale też inne czynniki. Są to chociażby dodatkowe wzmocnienia gwarantujące właściwą ochronę kciuka przed wybiciem lub złamaniem. Niektóre modele zawierają specjalne wypełnienie, które świetnie amortyzuje uderzenia, nie zbija się ani nie odkształca wraz z upływem czasu. Są anatomicznie wyprofilowane, aby ułatwić komfortowe zaciskanie dłoni.

Optymalnie wyprofilowane rękawice do MMA

Rękawice do MMA dzieli się na rękawice do sparingu o wadze 7oz i rękawice na zawody (oraz dla twardzieli) o wadze 4oz. Zadaniem obu rodzajów jest zapewnienie ochrony przed urazami dłoni. Odsłonięcie palców wpływa na łatwy, pewny chwyt. Rękawice są w stanie zapewniać większą zwinność oraz skuteczność reakcji na wydarzenia podczas zawodów. Dotyczy to także efektywnej obrony przed atakującym rywalem. Co ważne, wiele modeli przeznaczonych jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wszystkie właściwości rękawic są takie same, różnica tkwi jedynie w rozmiarach. W MMA dopuszczalne są rękawice, które będą zapewniać właściwy poziom bezpieczeństwa podczas walki oraz niewielkiego rozruchu.

Rękawice do MMA - wyłącznie cenione marki

Dostawcami przedstawionych artykułów są jedynie sprawdzeni i renomowani wytwórcy. Niezaprzeczalną jakością oraz wytrzymałością cechują się rękawice do MMA Masters, ale to także marki, takie jak: Stormcloud, Adidas, Leone, Mr. Dragon i DBX Bushido. Każda z nich posiada swoich zagorzałych zwolenników, którzy zwracają uwagi na najmniejsze detale praktyczne oraz estetyczne. Istotnym czynnikiem decydującym o wyborze może być również wygląd rękawic. Będzie poniekąd mobilizował do treningu.

Poza rękawicami do MMA w ofercie też: