Kaski bokserskie, masters, topking, dobre ceny - sklep Progres

Kaski bokserskie

Kaski bokserskie

Jest 52 produktów.

Pokazano 1-52 z 52 pozycji

Kaski bokserskie zapewniają efektywną ochronę przed skutkami uderzeń, które mogą stanowić spore zagrożenie dla zawodnika. Nie zawsze stopień indywidualnych umiejętności pozwala na szybkie skontrolowanie tych ataków. Niezależnie od zaawansowania konieczny jest kask bokserski treningowy. Początkujący sportowcy mogą zdecydować się na wersję z przednią kratką, wykonaną z wytrzymałego metalu. Asekuruje bowiem dodatkowo nos, uszy, oczy ale przede wszystkim mózg. Trzeba nadmienić, że taki produkt będzie wygodny oraz w żaden sposób nie ograniczy swobody ruchów czy ogólnej widoczności. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku bezpośredniego starcia z przeciwnikiem.

Kaski bokserskie tłumią przyjmowane ciosy

Ilość potencjalnych kontuzji związanych z wyprowadzaniem uderzeń w różne strefy ciała jest bardzo szeroka. Dobry kask bokserski zabezpiecza między innymi przed: wstrząśnieniem mózgu, urazami twarzoczaszki czy licznymi zranieniami. Kategoryzacja tego typu sprzętów obejmuje ich podział na wersje:

  • sparingowe, czyli: kaski z kratką, z ramą poprzeczną, kaski chroniące kości policzkowe i podbródek, kaski chroniące kości policzkowe (kask zabezpiecza całą głowę, ale pewne miejsca celowo są lepiej chronione),
  • turniejowe - charakteryzują się lepszą widocznością, zabezpieczają przede wszystkim czoło, boki twarzy, uszy, tył głowy. Przeznaczone są dla osób doświadczonych i startujących w zawodach.

Kask sparingowy ma wygodne zapięcie na rzep, a wytrzymałość zapewni wykonanie ze skóry (naturalnej lub syntetycznej). Typ turniejowy jest nieco bardziej otwarty, gdyż dopuszcza urazowość, która często przesądza o wyniku walki. Wariant ze wzmocnieniem okolic nosa jest polecany sportowcom po urazach.

Uniwersalność zastosowania kasków bokserskich

Solidny kask treningowy to niejednokrotnie także wersja do MMA. Wszystko z uwagi na zróżnicowanie podejmowanych ataków i fakt, iż dotyczą one nie tylko okolic głowy. Niezależnie od docelowego przeznaczenia niemal wszystkie sporty walki wymagają takiej ochrony. Oczywiście kask do sparingów nie zawsze jest dopuszczalny w walce turniejowej, ale pozwala lepiej się do niej przygotować. Co najważniejsze, zapobiega konsekwencjom wielu urazów bokserskich. Głównymi materiałami, z których powstają te wyroby, są: naturalna i syntetyczna skóra, różnego rodzaju pianki amortyzujące oraz niektóre tworzywa sztuczne. Dostarczycielami kasków są wyłącznie cenione marki, takie jak: Dragon, Masters, Leone, Stormcloud, Adidas, Quantum czy Top King.

Kaski bokserskie z motywującą grafiką

Wytrzymałe kaski bokserskie, które oferuje nasz sklep, mogą mieć także indywidualne motywy graficzne. Nie da się ukryć, że taki produkt ma w pewnym stopniu demotywować rywala i wzbudzać w nim poczucie niepewności. Dla posiadacza jest to z kolei jeden z elementów wzmacniających pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Zasadniczo: rękawice bokserskie, kask, spodenki, a nawet motywy na ciele mogą świadczyć o charakterze danego zawodnika. Zdarza się, że grafikami na tych częściach są mobilizujące hasła, loga sponsorskie, zwierzęta z grupy drapieżników, sportowi idole albo inne dodatki zdobnicze. Kobiety mogą być też nastawione na nieco delikatniejszą kolorystykę.

Poza kaskiem bokserskim, w sklepie znajdziesz też: