Rękawice bokserskie, rękawice do kickboxingu | sklep Progres

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie

Jest 152 produktów.

Pokazano 1-128 z 152 pozycji

Rękawice bokserskie są przeznaczone dla zawodników uprawiających ten sport zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko. Polecamy poszczególne modele dopasowane rozmiarem zarówno do młodych adeptów rywalizacji, jak i dorosłych oraz bardziej doświadczonych. Najlepsze rękawice bokserskie będą odznaczać się świetną jakością materiału. Ich podstawowym budulcem jest naturalna lub syntetyczna skóra, wzbogacona o pewne elementy amortyzujące i usztywniające. Te ostatnie dotyczą nadgarstka, który akurat w tym sporcie podlega sporym obciążeniom. Rękawice bokserskie, jakie oferuje nasz sklep, to wyroby następujących marek: Mr. Dragon, Adidas, Twins, Velo, Top King, Fairtex, DBX Bushido, Leone, Dragon, Masters i Stormcloud. Każdy więc bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Rękawice bokserskie to amortyzowanie uderzeń

Rękawice do kick-boxingu będą podobne do tych, wykorzystywanych w tradycyjnym boksie. Tego rodzaju sprzęt często cechuje się dość sporą uniwersalnością. Ma zatem zastosowanie dla różnych sportów i sztuk walki. Ta kategoria musi być ściśle związana z wagą zawodnika lub zawodniczki. Wszystko po to, aby zachować odpowiednią skuteczność uderzeń. Równocześnie ich odbieranie będzie właściwie zamortyzowane, minimalizując ryzyko ewentualnych kontuzji. W razie potrzeby można konfigurować określony typ poprzez umieszczenie w nim grubszej warstwy pianki ochronnej. Rękawice do kick-boxingu to cena zależna od klasy wykonania oraz konkretnej marki. Droższe będą przede wszystkim modele z naturalnej skóry - cielęcej, bydlęcej, a nawet koziej.

Podstawowe wersje rękawic bokserskich

Dobre rękawice bokserskie oraz do kick-boxingu dzielą się na kilka kategorii, co umożliwia lepsze dopasowanie właściwego produktu zarówno do potrzeb, jak i oczekiwań. Rękawice dobiera się względem wagi i stopnia zaawansowania, zatem:

 • 8 i 10oz to rękawice turniejowe,
 • 12oz dedykowane dla wagi zawodnika do 65 kg,
 • 14oz dla wagi zawodnika do 75 kg,
 • 16oz dla wagi zawodnika do 85 kg,
 • 18oz dla waga zawodnika do 95 kg.

W asortymencie mamy także rękawice przyrządowe, odpowiednie do pracy na worku, ćwiczenia techniki i szybkości. Kolejny podział dotyczy wykorzystanego materiału. Może być to:

 • skóra naturalna,
 • skóra syntetyczna,
 • kombinacja różnych struktur.

Kolejny podział dotyczy sposobów zapięcia. Mogą nim być:

 • sznurowanie,
 • rzepy.

Z uwagi na docelowe przeznaczenie wyróżnia się wersje:

 • bułowatą - służy do walk oraz cięższych treningów ze sparingpartnerem,
 • przyrządową - to model do pracy na worku,

Rękawice bokserskie dla mężczyzn i kobiet

Należy pamiętać, że coraz częściej tego typu aktywność fizyczną uprawiają też panie. W konsekwencji rękawice bokserskie treningowe muszą odpowiadać ich indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. W porównaniu z mężczyznami będą to zdecydowanie mniejsze rozmiary, a także zredukowana waga.

Proponowane w naszym asortymencie rękawice bokserskie dostępne są w różnych cenach (w przedziale 100-500 zł). Wielu producentów dostarcza rozwiązania unisex, przeznaczone dla obu płci. W tym obszarze kobiety będą jednak zwracać uwagę na aspekty estetyczne i wizualne. Stąd, można dostrzec grafiki przedstawiające: określone zwierzęta, inne odcienie kolorystyczne albo własne motto. Stereotypem jest wysoki koszt, ponieważ rękawice bokserskie można kupić naprawdę tanio, a w dodatku cieszyć się ich doskonałą jakością.

Sprawdź ofertę rękawic bokserskich podzielonych na marki: